Nábytek do dětského pokoje

Dětský pokoj

Jak vybrat vybavení dětského pokoje?

Při vybavování dětského pokoje je třeba věnovat jeho vybavení zvláštní pozornost. Je nutné uvědomit si, že dětský pokoj je pro dítě v podstatě tím, co pro dospělého celý byt. V dětském pokoji si dítě hraje, pracuje i spí, proto by měl dětský pokoj maximálně vyhovovat nárokům dítěte a dětský nábytek v něm by měl být praktický, funkční a zdravotně nezávadný. Základní vybavení dětského pokoje představuje zdravotní postel, PC stůl, židli umožňující zdravé sezení a dostatečné úložné prostory. Dobré vybavení dětského pokoje rozhoduje o tom, jak se bude dítě v pokoji cítit. Na dětském nábytku se rozhodně nevyplatí šetřit, naopak je dobré dětský nábytek přizpůsobit potřebám dítěte.

Jaké materiály?

Laminovaná dřevotříska se označuje jako LTD. Pevnější a kvalitnější je MDF neboli dřevovláknitá deska. Používá se i DTD, dřevotřísková deska, kterou lze také laminovat i dýhovat. Pokud si tedy kupujete nábytek z dýhy, znamená to, že se tenká vrstva dřeva (maximálně 3 mm) lepí na nosný podklad, například na DTD. A masiv je kus dřeva, jenž potěší milovníky přírody, ale tento materiál zase více ,pracuje´

Správná postel do dětského pokoje. Na postel pro dítě nejsou kladeny žádné speciální nároky. Nejlépe je myslet dopředu a školákovi pořídit rovnou postel pro dospělé nebo postel rostoucí. Tím nám odpadnou problémy s růstem dítěte a několikerou výměnou postele. Postel by neměla mít ani příliš měkká ani příliš tvrdá. Jako nejvhodnější je doporučována postel s lamelovým roštem a zdravotní matrací. Důležitými faktory jsou dobrá odvětratelnost matrace a dostatečná výška lůžka 

 Správný psací stůl do dětského pokoje Deska psacího stolu by měla být dostatečně velká, nejméně však tak, aby dostačovala na rozpětí loktů sedícího. Psací stůl by měl být stejně jako židle výškově nastavitelný. Povrch stolu by měl být matný, aby odlesky nekazily dětem oči.

Úložné prostory v dětském pokoji. Od tří let by se dítě mělo již učit, že všechno nepatří na jednu hromadu do krabice, ale na určené místo. Proto je třeba vybavit dětský pokoj tak, aby bylo kam všechny věci uklízet. Dětský pokoj by měl mít co nejvíce úložných prostor, ideální jsou uzavíratelné skříňky s přihrádkami do kterých se dítě naučí třídit hračky a ostatní své věci. Otevřené police vypadají uspořádaně pouze tehdy, pokud je v nich stabilně udržován pořádek, nemluvě o prachu na uložených věcech.

 Barvy Při volbě malby pokoje vycházejte především ze zařízení pokoje. Obecně se uvádějí dvě schémata barevného ladění pokoje. Jedno vychází z pestrosti zařízení. V tom případě se obvykle kombinují pastelové jednolité barvy ladící s nábytkem a doplněné pestřejší podlahovou krytinou. Tento postup se používá hlavně v pokojích, kde je většina věcí uzavřena ve skříňkách. Druhé schéma preferuje neutrální barvy a jednoduché tvary. Kombinují se většinou jen dvě barvy, ale v různých odstínech. Celkovou pestrost pokoje pak vytvářejí textilní hračky, polštáře, různé kontejnery, boxy, police, textilní chrániče a ostatní textilie.

Postele, rošty a matrace

Jak vybrat postel?

Postel pro průměrně vysokého člověka (175 cm) by měla být minimálně 195 cm dlouhá a 50 cm vysoká, aby se z ní snadno vstávalo. Při koupi nové postele myslete také na to, že pro pohodlné spaní potřebujete alespoň 80 až 100 cm široký prostor. Pokud vám vadí průvan, zvolte postel s čelem. Čelo postele před průvanem ochrání a dá se o něj také pohodlně opřít. V nohách postele není čelo tak důležité, v menších ložnicích může naopak překážet. Velice kvalitní bývají postele z masivu, buď z měkčího dřeva (smrk, borovice) nebo vysoce kvalitní z tvrdého dřeva (dub, buk, bříza). Dřevěné postele jsou výhodné také pro svou zdravotní nezávadnost. Povrchová úprava postelí je ve většině případů řešena vodou ředitelnými laky. Ceny u většiny postelí se uvádějí bez matrace a bez roštu, aby si zákazník mohl vybrat příslušné vybavení, které bude vyhovovat jeho osobě a požadavkům. Například polohovatelný rošt je výhodný pro čtení nebo pro zajištění lepšího krevního oběhu vyvýšením nohou. Námi nabízené postele Happybabies jsou však včetně lamelového roštu a matrace

 

 

Provozovatel webu, MAXIMSHOP CZ, s.r.o., se sídlem Havlíčkova 1619, Přelouč, 53501, IČ: 29042887, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím